Уряд ухвалив рішення про вихід України з трьох угод, укладених в межах Співдружності незалежних держав.

Відповідне рішення ухвалили 23 січня під час засідання уряду.

Зокрема, Україна вийшла з угоди про міждержавний обмін економічною інформацією, про обмін інформацією в зовнішньоекономічній галузі та з угоди про співробітництво у галузі зовнішньоекономічній діяльності.

«Угода про міждержавний обмін економічною інформацією, укладена 26 червня 1992 року у Мінську та Угода про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності, укладена 24 вересня 1993 року в Москві, передбачали налагодження обміну між країнами-учасниками СНД актуальною економічною інформацією та статистичними показниками соціально-економічного становища в країнах, ініційованих урядами країн економічних перетворень, міжнародної торгівлі та інше», — повідомили в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі.

Там зазначають, що у сучасних умовах дані угоди втратили свою актуальність та практичне значення. Більше того, Україна їх не застосовує, адже вся інформація, якою планували обмінюватись, наразі доступна у відкритому доступі.

Третя угода, про співробітництво у зовнішньоекономічній діяльності, передбачала, що країни СНД мають проводити консультації перед тим, як вступатимуть у інші економічні обєднання.

« Україна на сьогодні має низку пріоритетних зобов’язань у сфері міжнародної торгівлі як член Світової організації торгівлі (СОТ), а також в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, і низка положень Угоди про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності в рамках СНД суперечить цим зобов’язанням», — зазначають в Мінекономіки.

Після ухвалення рішення про вихід з даних угод, МЗС України має повідомити керівні органи СНД про припинення дії даних договорів для України.

10 січня Україна вийшла з угоди СНД про виставково-ярмаркову діяльність.

20 травня 2018 року повідомлялося, що Україна перегляне усі підписані у межах СНД міжнародні договори.

«Україна не ратифікувала статут СНД і так і не стала, і не збиралася ставати повноцінною учасницею СНД. Тепер ми уважно переглянемо всі міжнародні договори, укладені в рамках СНД, і вийдемо із тих, в яких знайдемо бодай найменшу невідповідність національним інтересам», — зазначив тоді президент України Петро Порошенко.

Раніше Порошенко заявив, що Україна відкличе представника з координаційних органів СНД.

Пізніше представниця президента у Верховні Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження вигідних для України угод щодо співробітництва з СНД.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Колгосп без прав»: чи вплине вихід із СНД на майбутнє України

Поділитись: