Кабінет міністрів України ухвалив рішення припинити дію угоди зі Співдружністю незалежних держав про стандартизацію озброєння та військової техніки.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 17 квітня, повідомляють в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі.

Зазначається, що дану угоду Україна підписала в межах СНД у 1995 році. Цю угоду уклали у Москві для того, аби зміцнити та розвивати співробітництво в межах СНД у сфері оборони.

«Мінекономрозвитку провели аналіз та дійшли висновку, що Угода не має практичної реалізації в Україні, оскільки стандартизує озброєння під ГОСТи. В Україні ж радянські ГОСТи ліквідовані на 90%, їх замінюють європейські стандарти. А ще у Конституції закріплений стратегічний курс до НАТО. Тож будемо проводити стандартизацію озброєння та військової техніки відповідно до цього курсу», — прокоментував рішення міністр економіки Степан Кубів.

Крім цього, уряд скасував додатковий протокол до угоди, яким до неї вносяться зміни.

Кабмін дав доручення Міністерству закордонних справ України повідомити Виконавчий комітет СНД про припинення для України дії цієї угоди.

10 січня Україна вийшла з угоди СНД про виставково-ярмаркову діяльність, а 23 січня одразу з трьох угод СНД.

20 травня 2018 року повідомлялося, що Україна перегляне усі підписані у межах СНД міжнародні договори.

Раніше Порошенко заявив, що Україна відкличе представника з координаційних органів СНД.

Пізніше представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження вигідних для України угод щодо співробітництва з СНД.

Поділитись: