Міністерство закордонних справ України 26 жовтня вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярто через заклик угорських чиновників підтримати на місцевих виборах в Україні угорську партію на Закарпатті.

Про це йдеться у коментарі речниці МЗС.

Як зазначили у міністерстві, угорська сторона порушила ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» та ст. 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації.

«Міністерство вкотре закликало угорську сторону поважати законодавство України і не вчиняти кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України та не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин», ㅡ йдеться у повідомленні речниці.

В МЗС додали, що українська сторона залишається відкритою до конструктивної співпраці з Угорщиною з усіх питань взаємного інтересу «на засадах взаємоповаги і взаєморозуміння».

Що означає нота протесту?

Нота протесту ㅡ один з видів комунікації між країнами у вигляді письмової претензії однієї держави до іншої. Як правило, Міністерство закордонних справ складає ноту у випадках, якщо були порушені національні інтереси або права країни з будь-яких домовленостей. Однак обмежень щодо вручення ноти практично немає.

Зазвичай ноту мають вручити особисто послу, який представляє інтереси держави у країні, в якої виникли претензії. Відповідати на ноту представники країни також зобов'язані у письмовій формі. 

Що передувало?

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто написав у день місцевих виборів в Україні пост у Facebook, де відкрито підтримав «КМКС «Партію угорців України». 

До того державний секретар Угорщини з питань нацполітики Янош Арпад Потапі під час візиту на Закарпаття 8 та 9 жовтня також почав агітацію за «КМКС «Партію угорців України». На сайті партії з'явилась новина про відвідини Потапі з цитатою, у якій політик прямо закликає підтримати партію на місцевих виборах 25 жовтня. Тоді МЗС України також засудило ці дії та звернулось до правоохоронців.

Поділитись: