В Україні є претенденти на посади персональних менеджерів для великих інвесторів, так званих «інвестиційних нянь».

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

«Операційно це буде вирішуватися на базі Ukraine Invest, там є інвестменеджери, які за останні 12 місяців залучили понад 2,6 мільярда доларів інвестиційних угод. Це така організація, яка є державною агенцією із залучення інвестицій. На її базі і буде працювати «інвестняня», — повідомив Милованов.

Він зазначав, що сам проєкт «інвестиційної няні» запрацює не раніше того, як Верховна Рада ухвалить відповідний закон. Сам проєкт закону ще готує Міністерство розвитку економіки та очікує на його схвалення Кабінетом міністрів протягом найближчих тижнів.

Нагадаємо, що 22 січня, під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі президент України презентував проєкт «інвестиційних нянь». Проєкт передбачає, що інвесторам, які вкладуть в економіку України понад 100 мільйонів доларів, держава надаватиме власного персонального менеджера, а також укладатиме з такими інвесторами додаткові угоди, у яких гарантуватиме певні умови інвестицій. У разі порушення умов інвестор зможе позиватися до України у міжнародні суди та стягувати компенсацію.

Також під час економічного форуму урядовці та президент повідомили, що для інвесторів, які вкладатимуть у приватизацію в Україні 10 мільйонів доларів та більше держава надаватиме податкові канікули тривалістю 5 років.

Першою «інвестиційною нянею» для інвесторів погодився стати міністр інфраструктури Владислав Криклій. Так він пообіцяв захищати інвестиції в численні інфраструктурні проєкти в Україні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile