З вересня по листопад 2019 року Україна вже отримала військової допомоги від США на суму 43 млн доларів США. Військова допомога Сполучених Штатів Україні надається у формі виключно майна та послуг, а не коштів.

Про це повідомило Головне управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних сил України у відповідь на запит hromadske.

«У період з вересня по листопад 2019 року від США було отримано обладнання зв’язку, засоби кібербезпеки, прилади нічного бачення, медичне обладнання, різноманітні запасні частини для технічних засобів, що вже були отримані, на загальну суму близько 43 млн доларів США відповідно до попередніх домовленостей», — йдеться у відповіді.

Також Генштабі повідомили, що отримане від США майно було розподілене між підрозділами Збройних Сил України відповідно до планів розподілу «з метою забезпечення ефективного обміну інформацією та досягнення взаємосумісності з підрозділами Збройних Сил США та країн-партнерів».

Військова допомога, яку Сполучені Штати нададуть у 2020 році, буде відома після її схвалення Конгресом, повідомили в Міноборони.

Нагадаємо, йдеться про військову допомогу США на загальну суму у 391 млн доларів, яка мала бути надана Україні відповідно до рішення Конгресу. 25 липня — у день телефонної розмови Володимира Зеленського й Дональда Трампа — було ухвалене рішення про її офіційну затримку за вказівки президента США. Публічно про це стало відомо наприкінці серпня.

Нині в Конгресі триває розслідування у справі імпічменту президента США. Демократи вважають, що Трамп затримав військову допомогу Україні, аби тиснути на неї з метою розпочати розслідування щодо свого політичного опонента на президентських виборах 2020 року — Джозефа Байдена.

Його син, Гантер, із 2014 по 2019 рік працював у раді директорів української газовидобувної компанії Burisma, засновником якої є міністр екології часів Януковича Микола Злочевський. Проти компанії як в Україні, так і за кордоном ведуться розслідування щодо відмивання коштів та розкрадання державних ресурсів.

Ми продовжуємо стежити за справою щодо імпічменту Трампа, транслювати наживо свідчення у Конгресі, читати та перекладати для вас сотні документів. Щоб робити усе це, нам дуже потрібна ваша допомога. Будь-який внесок може допомогти нам і — підтримати нас на спільнокошті, ставши членом нашої спільноти. Дякуємо!

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile