Адміністративно-бюджетне управління (АБУ), відповідальне за виділення 250 млн американської військової допомоги Україні, ухвалило рішення про її затримку 25 липня — у день телефонної розмови Володимира Зеленського й Дональда Трампа.

Про це йдеться в резюме документів АБУ, підготовленого Бюджетним комітетом Палати представників США, повідомляє CNN.

Рішення про затримку військової допомоги на початку липня підписав працівник Адміністративно-бюджетного управління Марк Санді. Він свідчив перед Конгресом у закритому режимі у справі імпічменту Трампа. На міжвідомчій нараді 18 липня всі причетні установи було повідомлено про те, що затримка військової допомоги була прямою вказівкою Дональда Трампа.

Наступного місяця відповідальним за затримку американської допомоги Україні було призначено іншого працівника АБУ — Майкла Дафі. Він не з’явився на допит у Конгресі у справі імпічменту Трампа, проігнорувавши повістку.

Крім того, з документів АБУ випливає, що військова допомога розморожувалася поетапно: частина була розблокована 11 вересня — в день, коли про це рішення оголосив Трамп, а решта — 27 і 30 вересня. На останню дату припадає завершення фіскального року в США.

У самому Адміністративно-бюджетному управлінні повідомили, що там «використовували і будуть використовувати свої повноваження для забезпечення належного витрачання грошей платників податків відповідно до пріоритетів президента і закону».

«Це те саме старе пересмикування інформації з боку демократів», — сказав речник відомства в коментарі CNN.

Інформація про замороження військової допомоги США Україні вперше з’явилася 28 серпня в статті в американському виданні Politico. Це рішення адміністрації Трампа демократи вважають однією з головних підстав для імпічменту президента: мовляв, він поставив перед Україною вимогу провести розслідування щодо свого політичного опонента Джозефа Байдена в обмін на розмороження допомоги.

Під час публічних слухань у справі імпічменту Трампа заступниця помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії Лора Купер заявила, що 25 липня — в день телефонної розмови Трампа й Зеленського — її працівники отримали від посольства США в Україні електронного листа з питанням: «Що відбувається з безпековою допомогою?».

Ще раніше Александр Віндман, директор із питань Європи Ради національної безпеки США, говорив, що представники українського посольства в США (а саме заступник глави) зверталися до нього з питанням, чому американська сторона затримувала військову допомогу, ще із середини серпня.

Нагадаємо, у Конгресі США готують звіт за результатами розслідування щодо імпічменту Трампа.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почалися публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile