Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі запровадила мита у розмірі 114,95% на цементний клінкер, що вироблений у Росії. Цей матеріал використовується для виробництва Цементу.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Окрім цього, високі мита запровадили на цементний клінкер з Білорусі (у розмірі 57%) та з Молдови (у розмірі 94,46%). Причиною запровадження високих мит стало ввезення цементного клінкеру з РФ, Білорусі та Молдови за заниженими цінами, тобто демпінг цього товару.

Мита запровадили терміном на 5 років.

Нагадаємо, що на початку 2019 року Україна ввела захисні мита на білоруську сіль та лампи розжарювання.

Антидемпінгове мито — це захисний торговельний захист, який покликаний сприяти рівним конкурентним умовам на ринку країни між національними товаровиробниками та виробниками імпортної продукції. Ці мита вводять, якщо імпорт товарів за тих чи інших причин є набагато дешевшим, ніж вартість товарів, вироблених у країні.

3 жовтня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антисубсидійне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з Узбекистану.

Раніше повідомлялось, що у відповідь на розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів в Україну, Узбекистан припинив купувати український цукор та пригрозив обмежити імпорт української кондитерської продукції.

Поділитись: