Україна збільшила обсяги транзиту газу від початку року на 4,4%
Обсяги транзиту російського газу через українську газотранспортну систему до Європи у січні—липні 2019 року зросли на 4,4% проти аналогічного періоду попереднього року.
Про це свідчать дані Укртрансгазу.
Загалом за перші 7 місяців 2019 року українська ГТС транспортувала до ЄС 54,19 мільярда кубометрів газу, що на 2,24 мільярда кубометрів більше, ніж за аналогічний період попереднього року.
Водночас обсяги транзиту газу у липні дещо знизилися — на 4,1% порівняно з липнем 2018 року, попри суттєве нарощення транзиту, яке спостерігалось під час ремонтів російських трубопроводів, зокрема «Північного потоку».
Напередодні у Нафтогазі повідомили, що наступний раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України відбудеться 16 вересня у Брюсселі.
Напередодні стало відомо, що РФ хоче укласти контракт на транзит з Україною терміном на 1 рік.
Раніше у російському уряді запропонували провести черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит газу на вересень 2019 року, попри те, що раніше ці переговори планували провести одразу після президентських виборів в Україні.
Нагадаємо, українська сторона на майбутніх переговорах запропонує Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років. У разі неукладання договору про транзит, Нафтогаз запропонує Росії постачати газ до ЄС на умовах своп.
Зазначимо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.
Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.
Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.
- Поділитися: