У російському уряді повідомили, що готові провести новий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС щодо укладання нової угоди про транзит газу після 2019 року, у другій половині вересня.

Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак під час зустрічі з віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем, передає «Интерфакс».

«Запропонували, що найкращий час для проведення переговорів — друга половина вересня 2019 року», — повідомив Новак за підсумками зустрічі з Шефчовичем.

Віце-президент Єврокомісії Шефчович підтвердив, що протягом літа проводитимуться переговори про транзит у телефонному режимі, а зустріч відбудеться вже у вересні. Водночас він висловив сподівання, що під час вересневої зустрічі буде укладено нову угоду про транзит російського газу до ЄС через газотранспортну систему України.

Під час зустрічі міністр енергетики Росії також нагадав, що Росія готова постачати Україні газ зі знижкою у 25%. Нагадаємо, що раніше таку пропозицію Газпрому розкритикували у Нафтогазі, назвавши її загрозою для енергонезалежності України.

Нагадаємо, українська сторона на майбутніх переговорах запропонує Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років.

Напередодні у Нафтогазі повідомили, що Росія відмовляється проводити переговори про транзит у травні.

Раніше повідомлялось, що Євросоюз очікує на відновлення переговорів про транзит газу одразу після виборів президента.

Зазначаємо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярдів доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит після 2019 року.

На тристоронніх перемовинах 21 січня в Брюсселі Україна отримала пропозицію щодо можливих об'ємів та термінів контракту на транзит газу після 2019 року й узяла два місяці на обговорення пропозиції.

Напередодні переговорів у Нафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.

Поділитись: