Громадяни придбали близько 19 мільйонів доларів через інтернет-банкінг за перший тиждень після набуття чинності закону України про валюту, який дозволяє обмінні операції онлайн.

«Більше ніж 30 послаблень, які вступили в дію 7 лютого разом з Законом «Про валюту та валютні операції», є важливим кроком для поліпшення бізнес-клімату в Україні. Як свідчить статистика першого тижня роботи нової ліберальної системи валютного регулювання, запроваджені можливості є по-справжньому затребуваними», — повідомили у Національному банку України.

Окрім купівлі валюти онлайн, українці також інвестували гроші за кордон. Зокрема, вклали близько 1,7 мільйона євро інвестицій в межах встановлених електронних лімітів.

Підсумки першого тижня валютної лібералізації
Фото:

Нацбанк

Нагадаємо, що 7 лютого набув чинності закон України про валюту та валютні операції, яким скасували понад 20 валютних обмежень. Зокрема, українцям дозволили купувати валюту через інтернет-банкінг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тепер валюту можна купувати вільно навіть онлайн. Але не більше, ніж на 150 тисяч гривень в день

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Поділитись: