У 2018 році українці переказали за допомогою міжнародних систем переказів коштів (не банки та не пошта) 2,3 мільярда доларів, що майже у 8 разів перевищує обсяги переказів з країни.

«Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Упродовж 2018 року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у вісім разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі», — повідомили у Національному банку України.

Зазначається, що за підсумками 2018 року українці надіслали з країни 294 мільйони доларів. Водночас, в середині країни за допомогою небанківських систем переказів коштів склали 150,5 мільярда гривень (або 5,54 мільярда доларів). У Нацбанку зазначають, що обсяги внутрішньодержавних переказів коштів за рік зросли майже на 25%.

Найбільше грошових переказів через небанківські системи переказів українці отримали зі США — близько 17% від загальної їхньої кількості. З Ізраїлю українці отримали майже 300 мільйонів доларів, що складає 13% від таких грошових переказів. На третьому місці за кількість грошових переказів в Україні — Росія, звідки переказали близько 207 мільйонів доларів.

При цьому, з України через системи міжнародного переказу коштів найбільше переказували до Росії — близько 36% всіх переказів.

Грошові перекази через системи переказу коштів у 2018 році
Фото:

Нацбанк

У Нацбанку підкреслили, що наведена статистика стосується лише переказів через міжнародні системи грошових переказів та не враховує тих коштів, які українці пересилають за допомогою банків, карткових та поштових переказів, а також перевозять готівкою.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що протягом 2018 року українські заробітчани переказали на батьківщину близько 11 мільярдів доларів.

Також у Нацбанку повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.

3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Поділитись: