Життя / Соціальний захист

Українцям скасовуватимуть субсидію у разі місячної прострочки за комуналку, що перевищує 340 грн

Інтерфакс-Україна
Життя/Соціальний захист/Українцям скасовуватимуть субсидію у разі місячної прострочки за комуналку, що перевищує 340 грн
Зберегти
Вигляд
Відповідно до постанови уряду, субсидію на оплату житлово-комунальних послуг скасують у разі, якщо органи соціального захисту отримають інформацію, що отримувач такої субсидії має прострочену на більш ніж 1 місяць заборгованість понад 20 неоподатковуваних мінімумів (340 гривень).

Про це йдеться у відповідній постанові уряду №62, яку ухвалили під час засідання 6 лютого, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що раніше субсидію скасовували у тих випадках, коли термін прострочки перевищував 2 місяці.

Тепер у разі, якщо орган соціального захисту, який призначає субсидії, виявить, що в отримувача субсидії є прострочена за комуналку понад 1 місяць, то він зможе не призначити субсидію на наступний період.

Водночас, в уряді передбачили, що ця норма не буде поширюватися на ті випадки, якщо заборгованість виникла з вини держави, яка перерахувала субсидію із запізненням.

6 лютого Кабмін затвердив перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року.

Нагадаємо, що 17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно з анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд почне давати гроші замість субсидій у березні. Підганяє сам президент

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам грошима.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Пов`язані новини