До підземних сховищ газу України закачали вже понад 16 мільярдів кубометрів газу. Для безпроблемного проходження опалювального сезону взимку необхідно закачати менше 4 мільярдів кубометрів.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Так, за даними компанії, наразі у сховищах газу перебуває 16,17 мільярда кубометрі газу. Від початку літа державна компанія щодня закачує до сховищ в середньому 74 мільйони кубометрів газу.

«До підземних сховищ газу потрібно закачати 20 млрд куб. м газу. Такі обсяги достатні, щоб пройти опалювальний сезон за будь-якого сценарію розвитку подій», — повідомляють у Нафтогазі.

Напередодні для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: