Українка Анастасія Почта, яка повернулась з Балі до України літаком 30 березня, показала номер готелю, в який її відправили на обсервацію, та розповіла, чому вважає дії влади незаконними.

Про це Анастасія розповіла в ефірі hromadske.

Одне з двох місць обсервації — готель «Козацький» у центрі Києві. Анастасія уточнила, що житиме 14 днів в одному номері з подругою.

«Номер достатньо нормальний, чистий… Ми не можемо вийти з номера, ніхто до нас прийти не може. Ми можемо замовляти їжу — їжа платна. Номери нам буцімто пообіцяли безоплатні, нам міністр сказав (міністр інфраструктури Владислав Криклій — ред.)», — сказала вона.

Сам номер Анастасія показує на 8:30.

Попри свою згоду поселитися в готелі, Анастасія вважає дії влади незаконними. Вона зазначила, що постанову уряду про обов’язкову обсервацію ухвалили ввечері 29 березня, але її ще не опублікували в Урядовому кур’єрі, тому вона не набула чинності.

Почта розповіла, що живе сама й готова була разом з подругою 14 днів провести вдома на самоізоляції. Вона також наголосила, що під час спілкування з українськими дипломатами на Балі ніхто не казав про обсервацію, лише в Досі, транзитом через яку летіли українці, їх попросили підписати документ про згоду на обсервацію.

Нагадаємо, частина людей, які прилетіли з Дохи, відмовлялись відправлятися на обсервацію та написали заяву у поліцію. Анастасія розповіла, що вона також написала заяву.

Раніше стало відомо, що усіх пасажирів цього рейсу просили підписати документ про добровільну згоду на проведення обсервації, який їм запропонували підписати. Підписавши документ, пасажири мали підтвердити, що їх поінформували про обсервацію та відмовитися від спілкування з медіа.

В МВС сказали, що нічого не знають про такий документ.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: