Українська авіація почала гасити лісові пожежі в Туреччині

Українська авіація почала гасити лісові пожежі в Туреччині
Українська авіація почала гасити лісові пожежі в ТуреччиніДСНС України

Авіація Державної служби з надзвичайних ситуацій України взялася гасити осередки лісових пожеж у Туреччині. 30 липня Україна направила туди на допомогу два літаки.

Про це повідомили у ДСНС.

Ввечері 30 липня, з 19:30 по 20:30, пожежні літаки Ан-32П здійснили перші два скиди води (16 тонн) на осередки пожежі в гірських районах поблизу міста Анталія.

Для допомоги турецьким вогнеборцям Україна направила два екіпажі пожежних літаків Ан-32П із групою забезпечення з 14 людей.

«Це досвідчені фахівці, які вже мають досвід роботи у гірських районах та залучалися раніше до ліквідації масштабних пожеж у Чорногорії, в Ізраїлі та Грузії», — кажуть українські рятувальники.

Літаки приземлилися в аеропорту «Газіпаша Аланія». 31 липня вони продовжать роботу після брифінгу польотних завдань.

Станом на 30 липня загальна площа пожеж сягає 1 500 гектарів. Як пише Hurriet, спершу повідомлялося про трьох загиблих, згодом підтвердилася смерть 25-річного хлопця, який загинув, коли допомагав іншим у Мармарисі. Ще 183 людини постраждали.

Anadolu повідомляє, що рятувальники контролюють 57 осередків пожеж. Для боротьби з вогнем залучили три літаки, дев'ять безпілотників, 38 гелікоптерів і 4 тисячі рятувальників.

Влада починає оцінювати масштаб збитків від пожеж та розслідувати причини займання.

Що сталося?

Через аномальну спеку в Туреччині на західному і південному узбережжі країни протягом останніх днів вирують лісові пожежі, сотні гектарів лісу згоріли вщент. Полум'я дісталося популярної туристичної провінції Анталія. Через сильний вітер вогонь поширився на прилеглі до міста лісопарки та сільськогосподарські угіддя.

Рятувальники евакуювали людей із десятків населених пунктів, зокрема з одного готелю у Мармарисі. Український турист Павло Коновалов розповів, що дим над горою неподалік Мармарису він побачив удень 29 липня. Усіх мешканців готелю попросили чекати на пляжі зі своїми речами, але не евакуювали. Згодом людям сказали, що небезпеки немає і можна повертатися до готелю. А втім, задимленість досі є, літає техніка рятувальників.

У Міністерстві закордонних справ заявили, що готуються до евакуації українців, якщо ситуація погіршиться.

Для громадян України у Туреччині у разі виникнення загрози життю та здоров'ю діє гаряча лінія консульства в Анталії: +90 554 169 96 60 та посольства України в Туреччині +90 539 550 98 98; +90 312 442 15 93.