Укртрансгаз не зміг закупити блакитного палива для власних технічних потреб із підтримки діяльності газотранспортної системи. Відповідні тендери провалилися через нестачу коштів у компанії.

Про це повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

Там зазначають, що без технічного газу робота ГТС може зупинитися, що призведе до виникнення надзвичайної ситуації державного рівня.

«12 аукціонів Укртрансгазу на закупівлю паливного газу з липня по грудень загальним обсягом 880 млн куб. м газу та з очікуваною вартістю 5,72 млрд грн без ПДВ — не відбулися, оскільки жоден постачальник не надав тендерних пропозицій. Ймовірна причина — дефіцит коштів Укртрансгазу», — повідомляють у компанії.

Там заявляють, що запаси технічного газу наразі складають 152 мільйони кубометрів при тому, що на місяць компанії потрібно щонайменше 240 мільйонів кубометрів газу для підтримки роботи ГТС.

«Кілька постачальників готові у червні-серпні поставити Укртрансгазу 190 млн куб. м газу за укладеними контрактами лише за умови сплати компанією боргу за попередні періоди», — додають у компанії.

Укртрансгаз отримав відповідь від Державної служби з надзвичайних ситуацій, у якій йдеться про те, що ймовірне припинення роботи української ГТС є надзвичайною ситуацією техногенного характеру державного рівня.

Також компанія надіслала попередження до НКРЕКП, РНБО та Президенту України.

Раніше в Укртрансгазі попереджали, що робота ГТС може зупинитися 24 червня.

Нагадаємо, що Укртрансгаз — дочірня компанія Нафтогазу, яка відповідає за роботу газотранспортної системи України.

10 червня повідомлялось, що Україна закачала до підземних сховищ близько 12 мільярдів кубометрів газу для власних потреб. Цей газ необхідний для того, аби без проблем пройти опалювальний сезон.

Нагадаємо, що напередодні, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів. Станом на травень 2019 року українські підземні сховища газу заповнені на 10,5 мільярда кубометрів.

Поділитись: