Українська сторона повідомила Спеціального представника голови ОБСЄ в Україні та на переговорах у Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка про закінчення робіт з розмінування біля мосту в Станиці Луганській.

Як повідомив Сайдік, на переговорах 21 серпня учасники Тристоронньої контактної групи узгодили кроки з підготовки до ремонту мосту у Станиці Луганській.

Відтак 22 серпня українська сторона і бойовики мають обмінятися через Сайдіка письмовими повідомленнями про закінчення розмінування та про готовність розпочати ремонтні роботи, включаючи усунення фортифікаційних споруд.

Нагадаємо:

  • 17 липня в Мінську домовились про початок спільного демонтажу фортифікаційних споруд у Станиці Луганській, зокрема на мосту. Слід зазначити, що роботи з відновлення мосту можуть бути початі тільки після ліквідації фортифікаційних споруд.
  • Зранку 1 серпня українські сапери почали розміновувати територію біля мосту в Станиці Луганській.
  • Станом на 17 серпня біля мосту в Станиці Луганській знайшли 197 вибухонебезпечних предметів. У штабі зазначили, що бойовики не допускають саперів ДСНС України до роботи безпосередньо на зруйнованій частині мосту та контрольованій ними території. Також штабі наголосили, що українська сторона виконала усі підготовчі заходи до проведення демонтажу фортифікаційних споруд у межах ділянки розведення.
  • 19 серпня українська сторона заявила, що бойовики затягують демонтаж фортифікаційних споруд мосту у Станиці Луганській.
  • 20 серпня українська сторона була змушена припинити роботи через відсутність згоди з боку бойовиків на демонтаж фортифікаційних споруд.

27 червня 2019-го спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. Розвести війська намагалися з 2016 року. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир'я, міст відремонтують протягом 1,5 — 3 місяці.

Поділитись: