Українські пілоти з національного контингенту Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго успішно посадили гелікоптер Мі-8 на кратер найактивнішого вулкана Африки — Ньямлагіра.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства оборони України.

Завданням полковника Івана Шоломія та підполковника Володимира Прокопенка була висадка дослідників на кратер вулкана, висота якого становить близько 3 кілометрів.

«У цей час, а саме у ранкові години, на які був запланований політ, повітряні маси у районі вулканів-сусідів Ньямлагіра та Ньїрагонго є досить нестабільними. Спостерігається доволі серйозна турбулентність. Навіть під час елементарного, на перший погляд, завдання, а саме польоту навколо кратеру вулкана, нам довелося зіткнутися із сильним попутним вітром, швидкість якого сягала 90 км/год», — розповів Прокопенко.

Він додав, що через висоту польоту треба враховувати розрідженість повітря, яка впливає на характеристики гелікоптера. Крім того, є ризик й під час посадки на поверхню кратера, адже пласти застиглої вулканічної лави є досить крихкими і можуть провалитися під значним тиском.

Коли пілоти висадили вулканологів, вони повернулися на базу, а через декілька годин знову сіли на кратер вулкана, аби забрати науковців.

Дослідники розповіли, що два місяці тому вони спостерігали суттєве зменшення рівня лави у лавовому озері, але зараз рівень почав зростати.

Вулкан Ньямлагіра має одну основу з вулканом Ньїрагонго, тому активність одного може призвести до виверження іншого. Ці вулкани настільки активні, що на них припадає близько 40% всіх відомих вулканічних вивержень, що сталися в Африці з моменту спостережень.

Науковці спостерігають за вулканами, аби передбачити наступну активність та попередити про небезпеку чисельне місцеве населення.

Нагадаємо, наприкінці травня жителі Нью-Йорка побачили єдиний у світі гелікоптер, здатний літати догори дригом.

Поділитись: