У Національному банку України повідомили, що українські публічні особи відмивають доходи за допомогою державних боргових облігацій.

Національний банк рекомендував українським банкам приділяти більше уваги операціям з торгівлі державними борговими облігаціями на предмет того, що операції з їхнього продажу можуть бути прикриттям для відмивання доходів.

Зазначається, схема з відмивання діяла таким чином: спочатку брокер за дорученням особи купував державні доларові облігації, а потім продавав їх собі у збиток за нижчою ціною іншому брокеру. Після цього перший брокер викуповував ці ж облігації уже за вищою ціною і далі знову продавав фізичній особі за нормальною ціною, яка потім продавала ці цінні папери банку.

Відтак, фізична особа отримувала інвестиційний прибуток, а брокери — збиток у такому ж розмірі.

«Така схема отримання інвестиційного прибутку використовується клієнтами банків, зокрема, українськими публічними діячами, близькими та пов’язаними з ними особами з метою штучного формування доходів та подальшої їх легалізації під час декларування», — повідомляють у Нацбанку.

НБУ також випустив рекомендації банкам, у яких застеріг, що у разі виявлення подібних операцій з легалізації «брудних» грошей на банк можуть накласти штраф та закликали банки від подібних операцій відмовитися.

21 лютого 2019 року у Нацбанку повідомили, що посилюють контроль за відмиванням грошей відповідно до вимог Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, що 21 лютого стало відомо, що у Німеччини арештували активів на 40 мільйонів євро у справі про відмивання російських грошей.

Поділитись: