Економіка / Бізнес

Нацбанк збільшить контроль за відмиванням грошей відповідно до вимог МВФ

Нацбанк
Економіка/Бізнес/Нацбанк збільшить контроль за відмиванням грошей відповідно до вимог МВФ
Зберегти
Вигляд
Національний банк України перегляне систему контролю та нагляду у сфері протидії відмиванню грошей. Це передбачено меморандумом про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Зокрема, Нацбанк почне більш активно співпрацювати з Державною службою фінансового моніторингу та правоохоронцями та перегляне внутрішні процедури та документи для посилення нагляду за підозрілими банківськими операціями.

Крім цього, в НБУ будуть проводити тренінги та інші заходи для банків, щоб навчити їх розпізнавати операції з відмивання грошей.

«Це робиться з метою не допустити використання банківських послуг для легалізації «брудних» коштів та забезпечити адекватність механізмів фінансового моніторингу, включно із заходами з вивчення банківських та клієнтських операцій», — повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Водночас, у Нацбанку наголошують, що на установу не будуть покладати функції розслідування операцій з відмивання грошей.

Нагадаємо, що 21 лютого стало відомо, що у Німеччини арештували активів на 40 мільйонів євро у справі про відмивання російських грошей.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що валютних резервів України достатньо для підтримки курсу гривні у рік виборів.

Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Пов`язані новини