Українських моряків звільнили під особисте зобов'язання уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової.

Про це сказав адвокат моряків Микола Полозов у коментарі hromadske.

За його словами, слідство задовольнило клопотання омбудсменки.

Адвокат також підтвердив, що усіх 24-ох військовополонених моряків привезли зранку на автобусах у московський аеропорт «Внуково-2». Зараз очікується відліт полонених з Москви в Київ.

«Як тільки владнають всі формальності з того і цього боку, процедура буде реалізована», — додав Полозов.

Адвокат нагадав, що зараз у Росії моряки є обвинуваченими у кримінальній справі, однак в україні вони будуть вільними людьми.

«В Україні проти 22 військових моряків і двох співробітників СБУ ніяких кримінальних справ немає, тому переслідувати їх ніхто не може», — додав Полозов.

читайте усі оновлення щодо обміну полонених

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення. В низці регіонів України оголосили воєнний стан.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: