Український політв'язень Олександр Шумков, засуджений в Росії до 4 років колонії загального режиму у справі «Правого сектора», оголосив голодування у колонії у Тверській області РФ.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«За отриманою інформацією, він оголосив голодування у зв’язку з систематичним порушенням адміністрацією виправного закладу його прав та посиленням на нього психологічного тиску співробітниками цього закладу», — написала омбудсменка у Facebook.

Також Денісова звернулася до Уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової з вимогою «невідкладно» вжити відповідних заходів, щоб відновити порушенні права Шумкова, а саме: надати відповідь на його звернення та припинити психологічний тиск співробітниками колонії.

Як зазначає «Крим.Реалії», родичі Шумкова повідомили, що напередодні отримали від нього лист, датований 13 жовтня, в якому він написав, що 14 жовтня має намір оголосити голодування.

Нагадаємо, Шумкова у грудні 2018 року російській суд засудив до 4 років колонії за участь у «Правому секторі».

За даними обвинувачення, Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектору», яка була «спрямована проти інтересів Росії».

Відомо, що Шумков був охоронцем лідера організації «Правий сектор» Дмитра Яроша.

Шумков служив за контрактом в Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.

Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях». Під час Революції Гідності та після цього хлопець перебував у лавах «Правого сектору» та охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.

Поділитись: