Український прокурор, який не пройшов атестацію, залишиться у слідчій групі щодо катастрофи MH17

Представник України у Міжнародній спільній слідчій групі з розслідування катастрофи MH17, який вже не має статусу прокурора, продовжить роботу у слідчій групі.
Про це розповів заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов у судовому комплексі Схіпхол, де проходять перші слухання у справі МН17, передає кореспондентка hromadske
«З прокурорів, які здійснювали процесуальний нагляд у національному судочинстві, лише один прокурор був «у темі» та мав достатні знання, і він лишився у міжнародній слідчій групі. Але він зараз працює там як державний службовкць (вже не маючи статусу прокурора — ред.), як заступник начальника відділу (в Офісі генпрокурора — ред.)», — заявив він.
Мамедов не уточнив прізвище прокурора, про якого йдеться, однак найімовірніше — це Олег Пересада.
Він наголосив, що прокурор не провалив переатестацію до оновленої прокуратури, а взагалі не виявив бажання брати участь у конкурсі.
Нагадаємо, 9 березня у Нідерландах розпочалися перші слухання у справі про збиття літака Boeing рейсу МН17 у 2014 році над Донбасом.
Обвинувачені у цій справі — троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:
- Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
- Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
- Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
- Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.
Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. Жоден з обвинувачених не прибув на слухання.
У цій справі пред'являють обвинувачення за двома пунктами:
- Перший — це вбивство всіх людей на борту MH17.
- Другий — вчинення дій, що призвели до катастрофи лайнера.
Суд, якщо підтвердить звинувачення, має встановити, хто був причетний до цього, хто брав участь
Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.
Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.
- Поділитися: