Ракетний комплекс РК-360МЦ «Нептун» пройшов нові вогневі випробування на полігоні на Одещині: на стрільбах перевіряли низку конструктивних нововведень ракети Р-360.

Про це йдеться у повідомленні на сайті «Укроборонпрому».

«Конструктори ДККБ «Луч» внесли важливі зміни, направлені на значне підвищення ефективності крилатої ракети. Насамперед Р-360 отримала нову головку самонаведення, яка дозволяє захоплювати ціль в умовах складного маневрування. Крилата ракета отримала і новий стартовий двигун, що забезпечує більш активне виведення на маршову ділянку польоту, а також крила та рулі більшої площі, які мають підвищити керованість та маневреність Р-360», — йдеться в повідомленні.

Також в ракеті замінили частину електронних та цифрових систем, які забезпечують її роботу в складних умовах. Серед них – новий радіовисотомір, завдяки якому вдалось зменшити висоту польоту ракети, що ускладнює її перехоплення.

«Загалом, враховуючи всі зміни у крилатій ракеті Р-360, а також її можливості маневрувати на маршруті польоту до цілі, стає можливим обійти зони протиповітряної оборони противника та знищити ціль у тилу ворога несподіваним ударом», — повідомили в «Укроборонпромі».

Нагадаємо, 19 грудня Секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна залучатиме нові ракетні комплекси для берегової охорони, які допоможуть захищатися на Азовському і Чорному морях.

Попередні випробування комплексу «Нептун» відбулися успішно 5 грудня 2018 року.

/Олександр Стебницький

Поділитись: