Війна / Крим

Секретар РНБО анонсував залучення нових ракетних комплексів для берегової охорони

BBC News Україна
Війна/Крим/Секретар РНБО анонсував залучення нових ракетних комплексів для берегової охорони
Зберегти
Вигляд
Секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна буде залучати нові ракетні комплекси для берегової охорони, які допоможуть захищатися Азовському і Чорному морях. Про це Турчинов заявив в інтерв'ю BBC News Україна.

Турчинов натякнув, що нові ракетні комплекси дадуть можливість знищувати мости, зокрема, і «той, що дуже розрекламований», маючи на увазі, ймовірно, Керченський міст, незаконно побудований Росією в анексованому Криму.

«Ми системно працюємо над посиленням берегової оборони Чорного і Азовського узбережжя. З цією метою будуть залучені нові та модернізовані ракетні комплекси. Це дозволить нам не тільки ефективно протидіяти будь-яким десантним операціям, але і знищити будь-який корабель, що загрожує нашій країні на відстані 300 кілометрів, навіть коли він розташований в порту базування. Не буде для нас проблемою, у випадку загрози, знищити будь-яку переправу або міст, зокрема і той, що дуже розрекламований», — сказав Турчинов.

На питання, чи буде воєнний стан тривати встановлені 30 днів, чи буде продовжений, Турчинов відповів:

«Прогнозую, що він не перевищить заявлений термін і не буде продовжуватись за відсутності повномасштабної військової агресії. Якщо ж така агресія відбудеться, то воєнний стан уже не буде таким м'яким. Весь арсенал засобів буде задіяно, відповідно до наданих Конституцією і законом повноважень».

5 грудня Україна успішно випробувала протикорабельний комплекс «Нептун». За даними РНБО, під час випробувань С-125 українські військові здійснили 8 пусків та знищили 8 надводних цілей.

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Пов`язані новини