Ракета протикорабельного комплексу «Нептун»
Фото:

РНБО України

Україна успішно випробувала протикорабельний комплекс «Нептун», заявив міністр оборони Степан Полторак.

«Ми повинні зробити усе можливе, щоб до кінця воєнного стану ми максимально наблизилися до готовності і до «сюрпризів», які, на жаль, можуть бути», — заявив міністр.

За його словами, за останні кілька місяців кількість Збройних сил Росії на кордоні з Україною збільшилась з 26 до 29 батальйонних тактичних груп.

Під час випробувань українські військові окрім крилатих ракет «Нептун» також випробували систему берегової оборони за допомогою ракетного комплексу С-125.

«Випробування українських ракет довели, що Україна здатна захистити свої рубежі на Чорному та Азовському морі. Завдання, яке було поставлене сьогодні для крилатих ракет, — перевірка на дальність та точність ураження надводних цілей», — сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов.

За даними РНБО, під час випробувань С-125 українські військові здійснили 8 пусків та знищили 8 надводних цілей.

Пускова установка ракетного комплексу С-125
Фото:

РНБО України

Українські військові перейшли на підвищений рівень боєготовності після запровадження в країні воєнного стану через захоплення Росією українських кораблів у Керченській протоці.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Поділитись: