Український режисер Андрій Приймаченко звинуватив творців серіалу «Чорнобиль» у використанні його відео без дозволу. Йдеться про візуалізацію запису телефонних переговорів 26 квітня 1986 року диспетчера центрального пункту пожежного зв'язку з диспетчерами воєнізованої пожежної частини Чорнобильської АЕС.

Відповідне відео завантажене у YouTube на каналі «Студія Передова» 18 березня 2013 року, автором якого є Андрій Приймаченко. Аналогічне відео є у першій серії міні-серіалу НВО «Чорнобиль».

Режисер розповів журналістам, що команда творців серіалу не зв’язувалась із ним щодо відео, повідомляє «Детектор Медіа». Поки що Приймаченко сподівається, що з ним контактуватимуть щодо цього інциденту. Якщо ні, то він буде думати про юридичне вирішення цього питання.

«Моє відео — один з перших результатів у Google і під ним вже шість років підписано, хто є автором. Якби вони до мене просто звернулися і запитали дозволу використати, я би був не пороти, аби тільки вказали авторство. Я робив це відео, малював графіку не з комерційною метою, а тому, що давно цікавлюсь темою катастрофи на ЧАЕС і мені вона близька. Я це зробив для свого каналу на YouTube. Мені навіть приємно, що цю роботу використали в проекті такого масштабу. Неприємність у тому, що до мене навіть ніхто не звернувся щодо його використання… Насамперед я зацікавлений у співпраці, а не в конфлікті», — сказав Андрій Приймаченко.

Раніше український драматург Павло Ар’є стверджував, що у четвертій серії серіалу «Чорнобиль» без дозволу використали монолог баби Присі з його п’єси «На початку та наприкінці часів». 

Видання «Телекритика» проаналізувало обидва монологи й дійшло висновку, що в них схожі загальні риси, але це навряд можна назвати плагіатом. Пізніше і сам драматург заявив, що він не називав цю ситуацію плагіатом. Шоуранер серіалу «Чорнобиль» телеканалу HBO Крейг Мазін заперечив твердження про те, що в серіалі використаний монолог «Баби Прісі» з п’єси українського драматурга Павла Ар’є.

Нагадаємо, серіал «Чорнобиль» став найпопулярнішим у світі за версією IMDb.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile