Український стартап Kidslox заявив, що звернувся до Європейської комісії через блокування компанією Apple конкурентних програм, які дозволяють контролювати перебування дітей за мобільними телефонами. До скарги також приєдналася іспанська компанія Qustodio.

Глава Kidslox Віктор Євпак зазначив, що позивачі звинувачують Apple в «зловживанні монопольним становищем і витравлюванні додатків».

«Створивши власну програму батьківського контролю, Apple блокує поновлення своїх конкурентів або просто видаляє їх з AppStore. На сьогодні з AppStore видалено вже 11 додатків такого типу, наприклад Ourpact, Mobicip, Сurbi і інші. Kidslox і Qustodio ще в апсторе і продовжують боротьбу», — заявив він.

За словами Євпака, в Європейській комісії зацікавлені справою.

«Apple веде подвійну гру. З одного боку, він — гравець, який має власний додаток, а з іншого — арбітр в грі, де сам встановлює правила. Наприклад, видаляє з AppStore додатки, які йому не подобаються, або просто не дозволяє оновлювати програми або використовувати певні технології», — додав Євпак. За його словами, після звернення в Європейську комісію, Apple «зменшив тиск», але все одно не дає оновити додаток.

Нагадаємо, в 2018-м Єврокомісія почала розслідування відносно придбання Apple сервісу Shazam. Тоді члени Комісії заявили, що стурбовані тим, що приєднання сервісу до Apple надасть компанії доступ до даних користувачів. Таким чином ця інформація може бути використана для просування Apple Music і сприяти більшій привабливості серед потенційної аудиторії.

Поділитись: