Відповідно до звіту Міжнародного валютного фонду, українська економіка стабілізувалась після кризи 2014-2015 років, проте наразі зроблено недостатньо для створення відкритих та конкурентних умов її розвитку.

«Інвестиції, зокрема прямі іноземні інвестиції, наразі стримуються складними умовами ведення бізнесу, в той час як велика кількість українців шукають роботу за кордоном через те, що економічне зростання є надто слабким для того, аби подолати розрив в оплаті праці», — повідомляють у звіті МВФ.

Там також додають, що після отримання першого траншу в рамках нової програми міжнародні резерви України дійсно відновились, проте вони залишаються на низькому рівні, через що українська економіка є надто вразливою до можливих шоків.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

21 грудня перший транш програми надійшов на рахунки України, через що обсяг міжнародних резервів досяг максимуму за останні 5 років.

Поділитись: