Україну запросили взяти участь у формуванні стратегії НАТО до 2030 року
НАТО запросило Україну та інших своїх партнерів долучитися до формування своєї стратегічної концепції до 2030 року. Вона впливатиме й на співпрацю Альянсу з країнами—аспірантами, серед яких Україна.
Про це повідомила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина після свого візиту до Брюсселя.
Вона зазначила, пропозиції України щодо формування стратегії будуть базуватися на досвіді протистояння гібридній агресії протягом останніх 7 років.
Стефанішина висловила сподівання, що нова концепція схарактеризує відносини між Україною та НАТО до 2030 року.
«Ми хотіли б бачити рішучу відданість політиці відкритих дверей НАТО та посиленню східного флангу Альянсу», — резюмувала посадовиця.
Стратегічну концепцію НАТО до 2030 року почали готувати ще у березні 2021 року, коли генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг призначив спеціальну експертну групу.
А тепер НАТО починає безпосередньо готувати цей документ, враховуючи пропозиції експертів. Зрештою концепцію державам НАТО Столтенберг має запропонувати на саміті в Мадриді влітку 2022 року.
Зближення України й НАТО
Окремим документом у процесі зближення з Альянсом може стати План дій щодо членства. Українська влада неодноразово просила надати його. У 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті документ мали отримати Україна та Грузія, але в підсумковій заяві зустрічі йшлося лише про наміри НАТО надати ПДЧ.
Попри це, зближення між Україною та Альянсом продовжується. У 2018 році НАТО офіційно визнало наміри України набути повноправного членства в Альянсі, надавши їй статус аспіранта. У 2020 році Україна отримала статус партнера в межах Програми розширених можливостей НАТО.
А 14 червня 2021 року за результатами саміту НАТО країни-члени Альянсу у своїй спільній декларації затвердили, що План дій щодо членства є «неодмінною частиною» процесу набуття Україною членства в Північноатлантичному альянсі. Але умови, за яких Київ отримає ПДЧ, визначатимуться індивідуально.
- Поділитися: