Укренерго передали в управління Міністерства фінансів

Кабінет міністрів України передав Національну енергетичну компанію Укренерго в управління Міністерства фінансів для проведення корпоратизації державної компанії.

Зазначається, що відокремлення двох функцій Укренерго є однією з умов отримання наступного траншу макрофінансової допомоги від ЄС, розмір якої складає 500 мільйонів євро.

«Це дозволить досягти значного прогресу в імплементації законодавства про ринок електроенергії, уможливить сертифікацію Укренерго як незалежного оператора системи передачі електроенергії та дозволить відокремити контроль за виробництвом електроенергії та її передачею, що є передумовою отримання наступних траншів макрофінансової допомоги від ЄС», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Повідомляється, що відповідне рішення про передачу держпідприємства з підпорядкування Міністерства енергетики до Міністерства фінансів ухвалили ще 14 листопада, проте опублікували його лише 18 грудня. Саме тоді воно і набуло чинності.

«Мінфін має великий інституційний досвід управління об’єктами державної власності, зокрема банками, і є автором реформи корпоративного управління в державних банках, яка спрямована на утвердження міжнародних стандартів корпоративного управління» — додала Маркарова.

Зазначимо, що Укренерго — державна компанія, що обслуговує магістральні та міждержавні лінії енергопередач, а також централізовану диспетчерську об’єднаної енергосистеми України.

Раніше повідомлялось, що НКРЕКП збирається підвищити тарифи на електроенергію через здорожчання вартості перевезення вугілля з Роттердама до України.

Відповідно до дослідження Carbon Tracker, вартість теплової електроенергії в Україні виявилась однією з найвищих у світі. Зокрема, енергія українських теплоелектростанцій є дорожчою за аналогічну електроенергію у ЄС, Росії, Китаю, США та Південноафриканської республіки.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Нагадаємо, що парламент схвалив угоду про залучення 1 мільярду євро від ЄС 8 листопада.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро.

Як повідомляли раніше у Міністерстві закордонних справ, перша частина схваленого Євросоюзом траншу макрофінансової допомоги Україні має надійти ще у 2018 році.

«Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн євро кожний. При цьому очікується, що перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення сторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання першого траншу» — повідомляли у Міністерстві фінансів.

Для отримання траншу Україна має виконати низку вимог, які будуть прописані у меморандумі.

Це буде вже третій пакет фінансової допомоги ЄС Києву з 2014 року. Перший транш допомоги ЄС Україні на суму 1,6 мільярда євро надійшов Україні у 2014 році. Другий транш на 1,8 мільярда євро — у 2015 році.

Нагадаємо, що рішення Європейського союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги набуло чинності 9 липня. Допомога має на меті підтримку прогресу реформ в Україні.