Укриття у Києві почали оснащувати системами автоматизованого відкриття

У Києві тестують систему автоматизованого відкриття сховищ. Перший такий пристрій з'явився в одній зі споруд цивільного захисту в Дарницькому районі столиці.
Про це повідомляють міський голова Віталій Кличко та Київська міська військова адміністрація.
Система має чотири незалежних варіанти відкриття дверей до сховища:
- автоматично, коли в місті оголошується повітряна тривога;
- дистанційно диспетчером через виклик відвідувачів;
- фізичним «ключем» на кшталт ключа до звичайного домофону;
- через пін-код, який генерується в чат-боті «Бомбосховища Києва».
У КМВА наголосили, що система працюватиме навіть у разі вимкнення електропостачання, оскільки живиться своїм власним акумулятором.
Вихід із закритого сховища безконтактний — достатньо піднести руку до сенсорної кнопки.
Диспетчер має змогу відчиняти двері, тримати голосовий зв’язок з відвідувачами сховища, а також контролювати справність системи. У разі виникнення несправностей чи технічних проблем диспетчер може оперативно викликати технічну підтримку.
Міський голова Віталій Кличко оглянув сховище із системою автоматизованого відкриття. Сховище площею 140 квадратних метрів розраховане на понад 200 людей.
Кличко каже, що загалом у Києві планують установити системи майже у 3000 укриттів та сховищ.
У червні, за рішенням Київради, місто додатково виділило на ремонт та облаштування укриттів 750 мільйонів гривень. Минулого та нинішнього року виділяли 1,2 мільярда грн. Гроші спрямують, зокрема, і на встановлення автоматизованої системи доступу, а також на придбання 200 модульних залізобетонних укриттів швидкого розгортання.
Що передувало?
Після загибелі людей у Деснянському районі Києва біля замкненого укриття під час обстрілу в Києві та по всій Україні почалися масові перевірки сховищ.
У Києві перевірили 4655 укриттів. Міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін повідомив, що вільнодоступними є менш як половина сховищ — лише 44%. Ще 21% стають доступними протягом п’яти хвилин — зазвичай їх відчиняють чергові під час повітряних тривог.
За оцінкою комісії, як стверджує Камишін, тільки 15% столичних укриттів придатні для використання без суттєвих зауважень. Ще 50% — технічно придатні, але їх треба довести до ладу.
Водночас заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв заявив про «маніпулювання цифрами», зокрема щодо стану укриттів Києва.
Крім того, як зазначив заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба, незадовільним визнали стан укриттів також у Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі та Білій Церкві. Винних обіцяють притягнути до відповідальності.
Камишін 27 червня повідомив, що Кабінет міністрів прийняв завдання координувати та контролювати приведення укриттів у належний стан. За функціонування та доступність укриттів, як і раніше, відповідає місцева влада.
- Поділитися: