Укроборонпром не отримав актів інвентаризації деталей, переданих Міністерством оборони під час створення концерну в грудні 2010 року. Про це представники Укроборонпрому заявили на засіданні парламентської тимчасової слідчої комісії щодо розкрадань в оборонному комплексі 14 березня.

При цьому заступник генерального директора Укроборонпрому Владислав Гадіон повідомив, що «концерн не відповідальний за майно, яке не перебуває в їхній власності».

Річ у тому, що розпорядником такого майна є державні оборонні підприємства — Київський, Харківський, Львівський бронетанкові заводи та інші (що є складовими концерну Укроборонпрому). Але сам концерн не є матеріально відповідальним за майно складових частин.

Натомість представники Міністерства оборони повідомили, що нині триває спільна інвентаризація військової техніки з боку самого відомства. За наданою військовими інформацією, опис військового майна має завершитися до кінця червня 2019 року.

На цьому ж засіданні керівник Головного підрозділу детективів Андрій Калужинський заявив, що у провадженні від 2016 року НАБУ розслідує факт крадіжки зі складів Харківського бронетанкового заводу 11 деталей до оборонної техніки й подальшим перепродажем цих деталей цьому ж підприємству.

Детальніше про те, що напередодні відповіли глави всіх слідчих органів України на розслідування щодо розкрадань в оборонці, читайте у нашому матеріалі.

Нагадаємо, 11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування про корупцію в оборонці, згідно з якою група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

Поділитись: