Державний оператор поштового зв’язку компанія Укрпошта повідомила, що у період новорічних свят доставка посилок може здійснюватися із затримками.

«Терміни стандартної поштової доставки можуть збільшитися через ріст обсягів пошти, що пересилається, у передноворічний та різдвяний період», — повідомили в Укрпошті.

Там також додали, що компанія працює у посиленому режимі. Зокрема, у посиленому режимі працює поштова авіація, а також митні пункти пропуску. Водночас, у компанії повідомляють, що пропускна можливість митних пунктів пропуску є обмеженою, через що можливі затримки у доставці посилок.

Нагадаємо, що напередодні президент України Петро Порошенко підписав закон, який змінює правила отримання міжнародних посилок. За відповідний закон №9260 проголосувало 236 депутатів.

Зокрема, закон змінює правила щодо ввезення міжнародних посилок в Україну. Так, підприємства поштового зв’язку та доставки визнаються податковими агентами, тобто будуть зобов’язані сплачувати податок на додану вартість від імені отримувача посилки, вартість якої перевищує 150 євро з 1 січня 2019 року. При цьому, з 1 липня 2019 року мінімальна вартість посилок, яка оподатковуватиметься ПДВ зменшиться до 100 євро.

Тобто, купуючи товари за кордоном та переселаючи їх поштою, українці будуть платити 20% ПДВ та мито, якщо вартість таких товарів перевищує 100 євро (до 1 липня — 150 євро).

При цьому, раніше пропонувалось, що українці зможуть отримувати без податків не більше трьох посилок на місяць, сумарна вартість яких не мала перевищувати 150 та 100 євро відповідно. Проте цю норму скасували. Відтак, сплата податку залежатиме лише від вартості придбаного товару, а не від їхньої кількості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки

Поділитись: