Економіка / Гроші

Укрзалізниці дозволили позичити $500 млн на зовнішніх ринках

Інтерфакс-Україна
Економіка/Гроші/Укрзалізниці дозволили позичити $500 млн на зовнішніх ринках
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України погодив випуск єврооблігацій Укрзалізницею на суму до 500 мільйонів доларів. Організатором торгів стане українська інвестиційна компанія Dragon Capital та американський банк J.P. Morgan.

Зазначається, що уряд встановив граничний розмір позичкового відсотка за облігаціями на рівні 11%, а строк позички до 7 років. Комісія за розміщення облігація не має перевищувати 3,7 мільйона доларів.

Підставою для запозичення є брак обігових коштів Укрзалізниці, зокрема для розрахунку за зовнішніми боргами. Так, компанія має сплатити 2 транші боргів по 150 мільйонів доларів у березні та вересні 2019 року. Водночас на внутрішньому ринку таких коштів Укрзалізниця залучити не може.

Раніше повідомлялось, що Укрзалізниця планує витратити 850 мільйонів євро допомоги від ЄС на реконструкцію 9 колій та вантажних станцій.

Зазначимо, що загальний обсяг інвестицій в рамках проекту Єврокомісії щодо розвитку транспортних шляхів країн Східної Європи складає 13 мільярдів євро, з яких 850 мільйонів євро підуть на ремонт української залізниці.

Всі проекти, що фінансуються ЄС, мають завершити до 2030 року.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що протягом 2018 року відремонтували рекордну кількість залізниць.

У липні повідомлялось, що Україна отримала 75 мільйонів євро кредиту від ЄС на ремонт доріг.

Раніше зазначалось, що Державна аудиторська служба виявила 190 мільйонів гривень порушень у роботі Укравтодору.

Пов`язані новини