Життя

Укрзалізниці потрібно 80 млрд грн на оновлення парку електровозів — голова компанії

Укрзалізниця
Життя/Укрзалізниці потрібно 80 млрд грн на оновлення парку електровозів — голова компанії
Зберегти
Вигляд
В Укрзалізниці повідомили, що для заміни застарілого складу електровозів компанії потрібно придбати 480 локомотивів впродовж наступних 10 років. Загальні інвестиції на ці потреби оцінили у 80 мільярдів гривень.

«Електровози є основою тяги на українських магістралях. Наразі ними перевозиться понад 80% вантажів. Укрзалізниця планує збільшувати обсяг електрифікації залізниць. І потреба в оновленні парку зростає», — повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов під час прес-конференції 31 січня.

Наразі у компанії визначаються з виробником електровозів, з яким планують співпрацювати у майбутньому. Зокрема, протягом 2019 року компанії Siemens Mobility (Німеччина), Skoda Transportation (Чехія), Alstom (Франція), CRRC (Китай) і Bombardier Transportation (Канада) нададуть свої електровози для тестування в умовах української залізниці. За результатами такого тестування й оберуть постачальника.

Нагадаємо, що наразі Укрзалізниця реалізує контракт з американською General Electric щодо постачання тепловозів для перевезення вантажів по неелектрифікованих коліях. Так, станом на початок січня 2019 року Укрзалізниця ввела в експлуатацію 15 нових локомотивів «Тризуб» компанії General Electric. Ще 5 локомотивів наразі доукомплектовуються на Крюківському вагонобудівному заводі.

Раніше повідомлялось, що локомотиви «Тризуб» на південних напрямках рухаються на 30% швидше, ніж старі локомотиви Укрзалізниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди поїдуть локомотиви General Electric і чи подорожчає проїзд — інтерв’ю з керівником Укрзалізниці

Нагадаємо, що 13 грудня перший локомотив General Electric перевіз вантажі українською залізницею.

Раніше стало відомо, що в Україну прибуло вже 20 локомотивів General Electric.

Нагадаємо, що 8 листопада перший локомотив «Тризуб» здійснив тестовий проїзд українською колією.

До кінця 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10%. Їх виробництво стартувало на початку 2018 року в США. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

Пов`язані новини