Укрзалізниця ініціює передачу київської міської електрички назад у підпорядкування компанії та планує витратити на її розвиток 4 мільярди гривень до 2021 року.

Про це повідомив директор регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Роман Веприцький, передає прес-служба державної компанії.

Зазначимо, що наразі київська міська електричка перебуває на балансі міста Києва. В УЗ хочуть виправити ситуацію та ініціювала передачу електрички під своє управління. Крім цього, у компанії розробили план розвитку міської та приміських електричок, на який планують витратити 4 мільярди гривень до кінця 2021 року.

«Ми вивчаємо три варіанти фінансування: перший — власними силами (і ми на нього розраховуємо), другий — органи місцевої влади та Кабінет Міністрів, третій — приватні інвестиції з нашим партнерством. Зараз розглядаємо варіанти», — повідомив Веприцький.

Він також додав, що компанія планує відремонтувати 35 електропоїздів, а також придбати 10 нових приміських поїздів.

Новий проект, який УЗ хоче реалізувати на базі міської електрички Києва, називатиметься Kyiv Citу Express. Він передбачає інтервал руху між електричками в пікові години 10-15 хвилин і охопить 47 станцій у Києві та області.

Крім цього, Веприцький повідомив, що УЗ планує підвищити штрафи за безквитковий проїзд до 3000 гривень.

Раніше повідомлялось, що ЄС виділить 110 мільйонів євро на придбання нових електричок на Запоріжжі.

Нагадаємо, що напередодні в Укрзалізниці направили прохання до парламенту виділити 7,1 мільярда гривень на оновлення парку електричок через те, що через свій вік вони загораються просто у дорозі.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що планують передавати приміські поїзди на баланс місцевих рад.

У вересні 2018 року повідомлялось, що Укрзалізниця планує залучити техніку PESA та Siemens для оновлення приміських поїздів. Водночас у компанії придбають 3 приміських поїздів в українського виробника.

Поділитись: