Європейський інвестиційний банк, одна зі структур Євросоюзу, готова інвестувати 110 мільйонів євро в оновлення електричок, що курсують у Запорізькій області.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Зазначається, що Запорізьку область обрали в межах пілотного проекту з модернізації регіонального пасажирського транспорту. Окрім іншого, в межах цього проекту планують здійснити модернізацію міжміських електричок, які на Запоріжжі щороку обслуговують близько 7,5 мільйона пасажирів.

Наразі тривають домовленості щодо укладання угоди про виділення коштів на модернізацію транспорту. Після їхнього завершення Європейський інвестиційний банк виділить близько 110 мільйонів євро на придбання 8 нових електричок.

Наразі більшість електричок, що курсують на напрямках у Запорізькій області, морально застарілі. Їхній середній вік складає близько 30 років

Нагадаємо, що напередодні в Укрзалізниці направили прохання до парламенту виділити 7,1 мільярда гривень на оновлення парку електричок через те, що через свій вік вони загораються просто у дорозі.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що планують передавати приміські поїзди на баланс місцевих рад.

У вересні 2018 року повідомлялось, що Укрзалізниця планує залучити техніку PESA та Siemensдля оновлення приміських поїздів. Водночас у компанії придбають 3 приміських поїзда в українського виробника.

Нагадаємо, 30 листопада у Києві запустили перший експрес до Борисполя. Поїзд курсує між залізничним вокзалом Києва Київ-Пасажирський та аеропортом Бориспіль цілодобово, відправляється з 14-ї колії. На другий день після запуску експрес Київ-Бориспіль зламався.

Поділитись: