Державна Укрзалізниця планує у найближчі декілька тижнів оголосити про початок процедури IPO — первинного розміщення своїх акцій на біржі. Ця процедура передує продажу цих акцій іноземним інвесторам.

Про це повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов у коментарі «УНІАН».

«У найближчі кілька тижнів ми зможемо публічно оголосити, що стартував процес підготовки до виходу на IPO. Більше того, закріпимо це в документі серйозного рівня, який зробить цей процес незворотнім», — заявив Кравцов.

За його розрахунками, від моменту оголошення про початок IPO до фактичного виходу акцій Укрзалізниці на біржу може минути щонайменше рік, але більш ймовірно, що цей процес триватиме 3 роки.

Кравцов переконує, що наразі не йдеться про продаж контрольного пакета акцій Укрзалізниці, тому навіть після IPO контроль над компанією матиме держава.

Зазначимо, що вихід акцій Укрзалізниці на міжнародні біржі передбачений програмою дій уряду на наступні 5 років.

2 вересня Володимир Зеленський доручив до кінця 2019 року розробити план реструктуризації Укрзалізниці.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук пропонував розділити Укрзалізницю на 3 компанії, 2 з яких приватизувати. У державній власності, відповідно до задуму прем'єра, має залишитися лише залізничне полотно.

Напередодні голова Укрзалізниці Євген Кравцов пропонував продати частину акцій Укрзалізниці приватним компаніям для залучення інвестицій.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile