Укрзалізниця планує рефінансувати поточні борги, випустивши нові єврооблігації у другому-третьому кварталі 2019 року. Компанії необхідно вдатися до такого кроку через те, що їй може не вистачити грошей на погашення боргів.

Про це йдеться у фінансовій звітності Укрзалізниці, передає «ЦТС».

Загалом протягом 2019 року Укрзалізниця має погасити 300 мільйонів доларів довгострокових позик. При цьому, навіть попри підвищення тарифів на вантажні перевезення, коштів на виплату боргів може не вистачити.

Для погашення заборгованості пріоритетним для Укрзалізниці є рефінансування боргу, тобто випуск нових єврооблігації та виплата за отримані кошти старих боргів. Ще одним варіантом вирішення проблеми заборгованості Укрзалізниці є позики у державних банках

Зазначимо, що у 2018 році Укрзалізниця отримала 203,8 мільйона гривень. За рік прибуток компанії зріс у майже 2 рази.

Напередодні Укрзалізниця збільшила тарифи на вантажні залізничні перевезення — загалом на 14,2%. Вантажні перевезення у 2018 році принесли Укрзалізниці у 8 разів більше прибутків, ніж пасажирські.

Нагадаємо, що напередодні стало відомо, що уряд затвердив новий фінансовий план Укрзалізниці, яким передбачено підвищення тарифів на вантажні перевезення на 14,2%. Оновлені тарифи затвердила Державна регуляторна служба.

Раніше проти підвищення тарифів на вантажні перевезення виступали представники бізнесу, які користуються послугами Укрзалізниці.

Водночас в Укрзалізниці повідомляли, що планують отримати 5 млрд грн від підвищення тарифу на вантажні перевезення.

Поділитись: