Українське промислове виробництво у жовтні 2019 року пришвидшило своє падіння до 5% за рік. В уряді пов’язують це зі зменшенням кількості замовлень Укрзалізниці та випуску продукції бронетанковими заводами.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов в інтерв’ю DW.

«У промисловості кілька проблем зараз. Одна із структурних проблем полягає у тому, що чомусь, невідомо чому, не достатньо гарно працюють бронетанкові заводи на експорт. Це за собою тягне кілька критичних заводів вниз. Друга причина — Укрзалізниця не дала в цьому році достатньо контрактів у нашій промисловості», — повідомив Милованов.

Він також зазначив, що великі промислові контракти українські промислові виробники програвали і в інших інфраструктурних галузях, зокрема замовлення Київського метрополітену.

«Є і макроекономічні чинники — це більше до металургії. Кон'юнктура ринків світових зараз погіршується дуже сильно», — додав Милованов.

У вересні індекс промислової продукції показав падіння на 1,1%. У серпні промислове виробництво в Україні скоротилося на 1,4%.

Індекс промислової продукції — показник обсягу промислового виробництва країни, який вимірюється як середньозважена величина з відповідних індивідуальних індексів по кожному товару.

Розрахунок базується на даних щодо динаміки виробництва видів продукції за постійним набором товарів-представників і структурі валової доданої вартості за видами промислової діяльності за базисний рік.

Нагадаємо, що у 2018 році промислове виробництво в Україні зросло на 1,1%.

Поділитись: