У ході реформи Укрзалізниці, державну компанію планують розділити на 3 окремі компанії: вантажну, пасажирську та інфраструктурну. Це мають зробити до кінця 2021 року.

Про це повідомив директор зі стратегічного розвитку Укрзалізниці Антон Саболевський під час дебатів «Державні інфраструктурні монополії: залишити неможна приватизувати», передає «Інтерфакс-Україна».

«Якщо говорити по термінах: ми розглядаємо це за підсумками двох років. До кінця 2021 року — виділення окремих юридичних осіб за цими напрямками. Але тут все питання у тому, на скільки ефективно нам вдасться спрацюватися з державою у ході вирішення проблемних питань», — повідомив Саболевський.

Він зазначив, що за підсумками реформи, Укрзалізниця перетвориться на холдинг, який володітиме трьома компаніями: інфраструктурною, вантажною та пасажирською. Подібна система працює у низці країн Європи, зокрема Польщі та Німеччині.

Раніше голова Укрзалізниці Євген Кравцов повідомив, що до кінця 2019 року на українську залізницю вийдуть перші приватні перевізники.

Зазначимо, що наразі єдиною компанією, яка має право здійснювати залізничні перевезення в Україні є Укрзалізниця. Якщо на українську залізницю запустять приватні компанії, то вони самі будуть визначати ціну перевезень, однак відповідні маршрути має узгодити держава.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук пропонував розділити Укрзалізницю на 3 компанії.

Напередодні голова Укрзалізниці Євген Кравцов пропонував продати частину акцій Укрзалізниці приватним компаніям для залучення інвестицій.

Раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, позаштатний радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі «Радіо НВ» зазначив, що Укрзалізницю потрібно розділити і продати, залишивши в руках держави «стратегічні речі і не дуже цікаві для бізнесу».

«Монстри, які існують, повинні бути вбиті та розчленовані. Я маю на увазі НАК Нафтогаз, Укрзалізницю», — зазначив він.

У відповідь міністр інфраструктури України Володимир Омелян цю ідею розкритикував, зазначивши, що вона «може знищити логістику в Україні».

Голова Укрзалізниці Євген Кравцов повідомляв, що частину Укрзалізниці можуть продати іноземним інвесторам.

Поділитись: