Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявив, що обов’язково спробує повернутись до анексованого Росією Криму.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявив, що обов’язково спробує повернутись до анексованого Росією Криму.

Про це Умеров заявив під час конференції у Туреччині.

«Ми ще до кінця не знаємо, що нас чекає попереду, якщо ми спробуємо перетнути адмінкордон між Херсоном і Кримом. Принаймні я ніколи не давав обіцянок, що я не буду робити цю спробу, через деяких час я обов’язково спробую повернутись до Криму», — сказав він.

Він також подякував президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану, президенту Петру Порошенку, а також членам Меджлісу кримськотатарського народу за зусилля для їх звільнення.

Заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз на прес-конференції зазначив, що він особисто не знав, що його везуть в Анкару після того, як забрали із СІЗО. За його словами, він «очікував гіршого розвитку подій».

Водночас, він зазначив, що після переговорів президентів Порошенка та Ердогана, ставлення до нього в СІЗО стало менш агресивним.

Відповідаючи на питання журналістів, чи правдива інформація, що йому пропонували звільнення в обмін на визнання Криму російським, Чийгоз сказав:

«Це мало місце... це було б умовою мого звільнення... Я казав, що я пишаюсь тим, що я громадянин України, я пишаюсь тим, що у мого народу є такі лідери, вибір бути у складі України і бути повноцінними громадянами України — це був вибір нашого народу, такою ціною я б у першу чергу образив наш народ, і український і кримськотатарський, тому я відмовився».

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні.

З Туреччини вони поїдуть в Україну.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

Суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile