ENRU

Умеров: Через деякий час я обов'язково спробую повернутись до Криму

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявив, що обов’язково спробує повернутись до анексованого Росією Криму.

Про це Умеров заявив під час конференції у Туреччині.

«Ми ще до кінця не знаємо, що нас чекає попереду, якщо ми спробуємо перетнути адмінкордон між Херсоном і Кримом. Принаймні я ніколи не давав обіцянок, що я не буду робити цю спробу, через деяких час я обов’язково спробую повернутись до Криму», — сказав він.

Він також подякував президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану, президенту Петру Порошенку, а також членам Меджлісу кримськотатарського народу за зусилля для їх звільнення.

Заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз на прес-конференції зазначив, що він особисто не знав, що його везуть в Анкару після того, як забрали із СІЗО. За його словами, він «очікував гіршого розвитку подій».

Водночас, він зазначив, що після переговорів президентів Порошенка та Ердогана, ставлення до нього в СІЗО стало менш агресивним.

Відповідаючи на питання журналістів, чи правдива інформація, що йому пропонували звільнення в обмін на визнання Криму російським, Чийгоз сказав:

«Це мало місце... це було б умовою мого звільнення... Я казав, що я пишаюсь тим, що я громадянин України, я пишаюсь тим, що у мого народу є такі лідери, вибір бути у складі України і бути повноцінними громадянами України — це був вибір нашого народу, такою ціною я б у першу чергу образив наш народ, і український і кримськотатарський, тому я відмовився».

25 жовтня представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму видали турецькій стороні.

З Туреччини вони поїдуть в Україну.

Так званий Верховний суд окупованого Криму 11 вересня засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

«Суд» визнав Чийгоза винним в організації масових заворушень на мітингу під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року в Сімферополі — у переддень так званого референдуму.

ЧИТАЙТЕ: Ахтем Чийгоз: 8 років колонії суворого режиму.

Суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії порушили проти Умерова справу за статтею 280.1 КК РФ в травні 2016 року. За їх версією, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Підписуйтесь на наш канал у Telegram