Світ

Унаслідок сутичок у Секторі Гази загинули 37 палестинців, понад 1600 поранених

14 травня, 2018 16:23
Світ/Унаслідок сутичок у Секторі Гази загинули 37 палестинців, понад 1600 поранених
Зберегти
Вигляд
37 палестинців загинули та понад 1600 дістали поранення унаслідок заворушень у Cекторі Гази, що сталися на розмежуванні з Ізраїлем.

37 палестинців загинули та понад 1600 дістали поранення унаслідок заворушень у Cекторі Гази, що сталися на розмежуванні з Ізраїлем.

Як повідомляє Haaretz, 14 травня близько 15 тисяч жителів сектора Гази вийшли на марш протесту і попрямували до кордону з Ізраїлем, де сталися сутички з ізраїльськими військовими.

Акція приурочена до відкриття в Єрусалимі американського посольства, а також 70-річчя незалежності Ізраїля, і «Днем Накба», що слідує за ним — вигнанням палестинців зі своїх земель.

За даними міністерства охорони здоров'я Гази, ізраїльські служби безпеки обстрілювали палестинських протестуючих гумовими кулями, а також застосували проти них сльозогінний газ. Серед загиблих є 12-річна дитина, заявляє палестинська сторона.

Армія оборони Ізраїлю також протистоїть учасникам маршу протесту на Західному березі Йордану.

21 квітня у Секторі Гази унаслідок обстрілів загинули четверо палестинців.

Верховна представниця Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні закликала Ізраїль та Палестину до мирних переговорів через сутички в Секторі Гази та наполягала на проведенні розслідування зіткнень у Секторі Гази.

Нагадаємо, 30 березня щонайменше 12 палестинців загинули та сотні отримали поранення внаслідок сутичок з ізраїльськими силами безпеки на кордоні Смуги Гази.

Згодом повідомлялося, що сутички у Секторі Гази призвели до 17 загиблих.

Зазначимо, «День землі», 30 березня, згадують вбивство шести протестувальників ізраїльськими силами під час демонстрацій проти конфіскації земель у 1976 році.

30 березня 1976 року Ізраїль окупував тисячі акрів земель, що належали палестинцям. Палестинський народ організував загальний страйк з метою протесту проти дій Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Пов`язані новини