Серед помешкань, які виявилися пошкодженими внаслідок масштабного вибуху в порту Бейрута, — домівки трьох сімей українців. Ще одна громадянка України повідомила про руйнування її квартири та незначні тілесні ушкодження. Усі вони звернулися за допомогою до посольства України в Лівані.

Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу 6 серпня.

Ще 30 українців у Бейруті звернулися до посольства з проханням про невелику фінансову підтримку.

За словами Кулеби, станом на 9 годину ранку дипломати не отримували повідомлень про загиблих чи серйозно травмованих українців. 

Дипломат додав, що Україна готова надати допомогу Лівану та вже отримала від ліванської сторони запит найбільш нагальних потреб, МЗС координує надання цієї гуманітарної допомоги.

Нагадаємо:

  • 4 серпня у порту Бейрута стався надзвичайно потужний вибух, наразі основною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена. Ймовірно, увесь цей час вибухонебезпечну речовину неправильно зберігали на складах.
  • Наразі відомо про загибель 135 людей та поранення приблизно 5 тисяч. Зараз у Бейруті надзвичайний стан, тож контролювати безпеку у місті буде армія, а сам стан можуть продовжити після 14 днів.
  • Розмір збитків від вибуху, за попередніми підрахунками, становить від трьох до п'яти мільярдів доларів. Але може бути й більше.
Поділитись: