Британські вчені проаналізували відео вибуху в Бейруті та заявили, що його сила дорівнює приблизно 10% потужності ядерного вибуху в японському місті Хіросіма наприкінці Другої світової війни.

Про це повідомляє BBC.

Сила вибухів у ліванській столиці дорівнювала 1 — 1,5 тисячі тонн тротилу — це приблизний еквівалент однієї десятої вибухової потужності атомної бомби, скинутої на Хіросіму.

Також вчені проаналізували відео, на яких видна затримка між вибухом та ударною хвилею в місцях за сотні метрів від вибуху. За їхніми словами, затримка дорівнює силі вибуху.

Крім того, науковці назвали вибух у Бейруті «одним із найбільших не ядерних вибухів в історії».

Ядерне бомбардування в Хіросімі здійснили 6 серпня 1945 року. Унаслідок вибуху загинули понад 100 тисяч людей, більшість з яких цивільні, а місто було повністю зруйноване. Ядерне бомбардування Хіросіми та Нагасакі наразі є першим та останнім використання такої зброї під час війни.

Надзвичайно потужний вибух стався у порту Бейрута 4 серпня, наразі основною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена.

Посол України в Лівані Ігор Осташ повідомив, що внаслідок вибуху декілька громадян України дістали травми, однак серйозно не постраждали.

Наразі підтвердили загибель 135 людей та поранення приблизно 5 тисяч. Зараз у Бейруті надзвичайний стан, тож контролювати безпеку у місті буде армія, а сам стан можуть продовжити після 14 днів.

Детальніше про ситуацію в Бейруті читайте у нашому онлайні.

Поділитись: