Університет у Китаї, схоже, збирає списки ЛГБТ+-студентів, щоб вивчити їхній душевний стан та політичні погляди
Шанхайський університет нібито попросив факультети скласти списки своїх студентів, які є представниками ЛГБТ+, та повідомити про їхній душевний стан, політичні погляди тощо.
Внутрішнє розпорядження університету опублікували в китайській соцмережі Weibo, а також у Twitter. Однак сам заклад від коментарів відмовився, пише The Guardian.
Університет, посилаючись на «відповідні вимоги», просить факультети «знайти й дослідити» студентів, які є представниками ЛГБТ+. Студентів мають опитати про їхній душевний і психологічний стан, політичні позиції та соціальні контакти. Не вказується, навіщо закладу така інформація.
Студенти та активісти стурбовані тим, що ці дані можуть використовувати для переслідування. Юристи ж припускають, що розпорядження університету порушує закон про конфіденційність.
Перший допис у Weibo наразі видалили з соцмережі, власник акаунту каже, що він намагався відновити пост, але без успіху. Скриншот розпорядження досі є у Twitter, де в коментарях обговорюють переслідування представників руху феміністок та ЛГБТ+.
Права ЛГБТ+ у Китаї
У Китаї гомосексуальність офіційно не заборонена, а з 2001 року її вилучили з переліку психічних розладів (Всесвітня організація охорони здоров’я зробила це 1990-го). Водночас на законодавчому рівні гомосексуальним парам не надаються такі ж права, як гетеросексуальним, зокрема щодо всиновлення, укладання шлюбу, спільного володіння чи успадкування майна тощо.
Так, одностатеві пари не можуть одружуватися, оскільки законодавство визнає, що шлюб — це союз між чоловіком і жінкою. Конституція держави передбачає рівність усіх громадян, однак у документах не вказується, що людина не має піддаватися дискримінації через свою сексуальну орієнтацію.
Як пише The Guardian, довгий час спільнота ЛГБТ+ розвивалася в університетських містечках. Але останніми роками ставлення до ЛГБТ+ зі сторони влади змінилося, і її представників почали сильніше утискати.
Так, у липні цього року десятки облікових записів у соціальних мережах, якими керували студенти ЛГБТ+, заблокували та видалили без попередження. Акаунти здебільшого стосувалися ЛГБТ+ та гендерної рівності.
Із 2016 року в Китаї на офіційному рівні заборонили трансляцію на телебаченні та в інтернеті «збоченої сексуальної поведінки», серед якої і гомосексуальні відносини. Ініційоване того ж року Програмою розвитку ООН опитування показало, що лише 5% ЛГБТ+-людей у Китаї наважуються здійснити камінґ-аут у сім'ї та серед друзів і лише 17% вважають, що їх повністю приймають на роботі.
- Поділитися: