Українська православна церква Московського патріархату подала позов до суду щодо незаконності державної реєстрації Православної церкви України.

Як повідомив юридичний відділ УПЦ МП, Окружний адміністративний суд Києва вже відкрив провадження за позовом. 

Відповідачем у позові вказані Міністерство культури і державний реєстратор — Центр правової допомоги та реєстрації.

В УПЦ МП стверджують, що на момент проведення державної реєстрації УПЦ були допущені «істотні порушення» та вчинені «протиправні дії».

Зокрема, голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов стверджував, що новоутворена ПЦУ «не має підстав називатись Київською Митрополією Української Православної Церкви, не тільки тому що з подібною назвою існує релігійний центр ще з 1991 року, а й тому, що первинний правовстановлюючий документ «Томос», який вони повинні були поважати і виконувати визначає їм дві назви — «Православна Церкви України» (ПЦУ) та «Святіша Церква України» (СЦУ)».

«Рішення державного реєстратора про проведення державної реєстрації створення юридичної особи із найменуванням «Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» та відповідний запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань має бути скасовано судом», — наполягають в УПЦ МП.

Нагадаємо:

У січні 2019-го Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Після цього процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

Поділитись: