Чорногорія оновила перелік країн «зеленої» зони відповідно до ситуації з коронавірусом. До нього потрапили шість країн, зокрема й Україна. Нові правила набувають чинності із 7 серпня.

Як ідеться в повідомленні на сайті уряду Чорногорії, тепер до цієї країни українці можуть вирушати без додаткових обмежень.

Раніше Україна перебувала в переліку країн «жовтої» зони. Для в’їзду в Чорногорію потрібно було мати негативний тест на коронавірус, зроблений не пізніше як за 72 години до прибуття. Крім того, в’їзд дозволявся лише авіаційним транспортом.

Тепер тест на коронавірус не є обов’язковим, а прибути в Чорногорію можна і на авто — за умови, якщо країни з «жовтої» зони ви проїжджаєте лише транзитом.

Окрім України, до переліку країн «зеленої» зони додали Азербайджан, Білорусь, Канаду, Росію та Зімбабве.

Куди нам узагалі можна поїхати за кордон?

На сьогодні свої кордони для громадян України відкрили повністю або з певними умовами 38 країн, розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Кордони відкрили, зокрема, Болгарія, Словенія, Мальдіви, ОАЕ, Ірландія, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Рико, Туреччина, Сербія, Албанія, Чорногорія, Хорватія, Білорусь, Велика Британія, США, Єгипет, Мексика, Туніс, Багамські острови. Проте тиждень тому кордони для українців закрили Сейшельські острови.

Але умови перетину кордонів кожної країни відрізняються. Міністерство закордонних справ рекомендує перед поїздкою вивчити ці правила. Це можна зробити на інтерактивній карті українського міністерства або на сайтах МЗС інших країн.

А що, ЄС уже відкрив кордони для українців?

Україна не потрапила 30 липня до переліку «безпечних» для в'їзду країн Європейського Союзу. Перелік країн переглядатимуть через два тижні. Це означає, що в’їзд в ЄС загалом залишається закритим для громадян України, крім окремих категорій українців:

  • тих, хто подорожує з метою навчання; 
  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряків, що прямують на корабель; 
  • медиків й дослідників;
  • сезонних працівників;
  • висококваліфікованих працівників третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Критерії визначення третіх країн, жителям яких відкриють в’їзд до ЄС, включають, зокрема, епідеміологічну ситуацію і заходи стримування коронавірусу, до яких вдається країна, а також економічні та соціальні аспекти. 

Так, наприклад, кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів і на 100 тисяч жителів у країнах, з яких можуть дозволити в'їзд, має бути близькою до середнього показника по ЄС або нижчою. Саме за цим критерієм Україна не проходить до переліку «безпечних».

Поділитись: