Уряд Каталонії відновить роботу закордонних представництв

Каталонський регіональний уряд відновлює дипломатичну роботу задва тижні після завершення прямого управління Мадрида.

Каталонський регіональний уряд відновлює дипломатичну роботу за два тижні після завершення прямого управління Мадрида.

Про це повідомляє La Vanguardia.

Міністр закордонних справ Каталонії Ернест Марагалл заявив, що у найближчі два-три тижні знову відкриються каталонські представництва у Вашингтоні, Лондоні, Берліні, Римі та Женеві.

На другому етапі, за словами міністра, уряд знову відкриє офіси в Парижі, Лісабоні та країнах Північної Європи.

Стосовно Брюссельського офісу Марагалл висловив впевненість у «тісному встановленні зв'язків з європейськими інституціями» та заявив, що «ЄС має ухвалити більш чіткі критерії для заохочення діалогу».

У суботу, 2 червня, новий уряд Каталонії приніс присягу. У той же день в Іспанії соціаліст Педро Санчес вступив у посаду прем’єра. Таким чином, завершився період прямого управління Мадрида автономією, який тривав від жовтня 2017 року.

1 червня центральна влада Іспанії затвердила новий склад уряду Каталонії без політиків, які втекли за кордон або перебувають у в’язницях.

19 травня Торра включив до складу адміністрації очільників регіону політиків, які виступали за незалежність регіону і наразі перебувають під арештом або залишили країну.

Мадрид відмовився затверджувати цей уряд.

14 травня каталонський парламент обрав члена коаліції «Разом за Каталонію» Кіма Торру прем’єр-міністром автономії.

Торра виступає за незалежність Каталонії від Іспанії. Також він зазначив, що «вважає законним прем’єр-міністром» автономії колишнього каталонського лідера Карлеса Пучдемона.

Сам Пучдемон заявляв, що не претендуватиме на посаду очільника каталонського уряду і запропонував кандидатуру Торри.

25 березня колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона затримали у Німеччині під час перетину кордону з Данією на шляху до Бельгії.

Того ж дня у Барселоні сотні людей вийшли на протест проти затримання екс-лідера Каталонії Пучдемона.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.